Бербатов носи победата на Юнайтед срещу ФК Сеул

16:09
Английският шампион Манчестър Юнайтед  победи в поредната си контрола от турнето си в Далечния Изток, като победното попадение за "червените дяволи" срещу ФК Сеул бе отбелязано от българина Димитър Бербатов, който се появи като смяна през второто полувреме.

Първият гол отбелязаха домакините в 24-а минута на мача, кoгато Деян Дамянович получи центриране отдясно и след като се освободи от защитата на Юнайтед направи Томаш Кушчак безпомощен.

Английските шампиони отговориха в 31-а минута. Джон О\'Шей центрира от десния фланг, топката кацна на главата на Уейн Рууни и нападателят изравни с прецизен изстрел.

В самия край на полувремето с нов гол на Дамянович ФК Сеул излезе напред в резултата.

Mениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън разчита на Федерико Македа и Уейн Рууни в стартовия състав на тима, а българският нападател Димитър Бербатов останa резерва. Останалите титуляри са Кушчак, О\'Шей, Фърдинанд, Браун, Евра, Флетчър, Андерсон, Карик и Гигс.

Срещата с ФК Сеул е трета за Манчестър Юнайтед в Азия, като в първите си два мача "червените дяволи" се наложи над сборен отбор на Малайзия съответно с 3:2 и 2:0.

В 13-а минута след началото на второто полувреме Рууни даде отличен пас на Федерико Македа, който овладя пред наказателното поле на противниците и с елегантен финт преодоля стража на ФК Сеул, след което на празна врата възстанови равенството.

Малко след това сър Алекс извърши няколко смени, като в игра влезе и българският нападател Димитър Бербатов заедно с новото попълнение на Юнайтед Майкъл Оуен.

Двадесет и пет минути преди края на срещата Дарън Гибсън нахлу по десния фланг и меко центрира топката към непокрития Бербатов. Българинът с глава вкара рядко красив гол, тъй като той стреля от малък ъгъл, но въпреки това отклони топката много силно и стражът на ФК Сеул беше безпомощен.

До края на срещата и двата тима имаха добри възможности за гол, като Берба можеше да вкара и второ попадение, след като бе изведен сам срещу вратаря. Точно преди да шутира обаче, защитник на домакините изчисти топката от краката на българина.

В крайна сметка Юнайтед победи в поредната си контрола с победен гол на Димитър Бербатов.

ФК Сеул- Манчестър Юнайтед 2:3

1:0 Дамянович 24-а мин
1:1 Рууни 32-а мин
2:1 Дамянович 45-а мин
2:2 Македа 58-а мин
2:3 Бербатов 65-а мин