Славия започна контролите с равенство срещу Нефтохимик

19:01
Отборите на Славия и втородивизионния Нефтохимик завършиха наравно - 2:2, в контролен мач, игран на стадиона в Трявна в петък, 26 юни 2015 г. Двубоят бе първи за белите от предсезонната подготовка.

Ивайло Димитров откри резултата за столичани, след като отбеляза хубав гол при изпълнение на ъглов удар в 24-ата минута на двубоя. Няколко минути по-късно славистите имаха добър шанс да вкарат втори гол, но топката срещна гредата на вратата на Нефтохимик. В добавеното време на първото полувреме Любомир Любенов от бургазлии отбеляза дузпа и изравни (1:1).

В 82-ата минута Радослав Василев, който влезе в игра десетина минути по-рано, направи резултата 2:1 за столичани. Равенството бе възстановено в 89-ата минута, когато Ивелин Василев реализира за 2:2.

Треньорът на Славия Иван Колев започна със следния състав: Кирев, Панов, Грънчов, Диего, Пиргов, Семерджиев, Дяков, П. Атанасов, Вълчанов, Ив. Димитров и Манзоро. В 30-ата минута Карабельов замени Семерджиев, а Стоев - Вълчанов. До края на мача за Славия играха всички футболисти, с които наставникът Колев разполага към момента. След двубоя бяха освободени дошлите на проби двама чужденци - германец и британец.