Левски победи в първата си контрола

12:57
Левски стартира с успех контролните срещи от лятната подготовка. Сините победиха Септември Симитли с 4:2 на стадиона в Самоков.

Ощев 6-ата минута Ради Цонев можеше да открие след удар от фаул, но топката бе избита в корнер. Две минути по-късно Боби Цонев бе близо до гол, но отново стражът на Септември се намеси добре.

Натискът на сините все пак придои цифрово изражение и резултатът бе открит от Божидар Краев. В 9-ата минута той бе изведен от Атанас Курдов и прехвърли вратаря.

В 19-ата минута Курдов направи пропуск, след като получи подаване от Мисяк, но стреля в лицето на вратаря Филип Димитров.

Две минути по-късно Краев стреля на сантиметри от горната греда. В 23-ата минута след центриране от фаул Костадин Кацимерски с глава прати топката в мрежата на Йоргачевич за 1:1.

Курдов отново изведе Левски напред в 30-ата минута, след като излезе сам срещу Филипов.

Последната минута на първата част Мисяк направи 3:1. Той добави след като Борислав Цонев удари гредата от пряк свободен удар.

На полувремето Стойчо Стоев замени Курдов, Орачев и Йоргачевич с Илия Димитров, Аличков и Любенов.

В 62-ата минута Нину записа името си сред голмайсторите, след като се опита да центрира, но топката прехвърли вратаря.

Десет минути преди края върналия се на терена Орачев си вкара автогол, след неразчетено връщане към вратаря Николай Кръстев.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 4:2