Сестрите Стоеви осигуриха осми медал за България

19:09
Сестрите Габриела и Стефани Стоеви осигуриха осмо отличие за България на европейските игри в Баку, след като се класираха за полуфиналите на турнира по бадминтон.

Дуетът надигра германките Карола Бот и Дженифър Карнот с 2:0 гейма (21:11, 21:10). На полуфинала националките, които са под № 1 в схемата ще срещнат победителките от двубоя между Турция и Франция. В турнира на сингъл Петя Неделчева вече е на четвъртфинал. Първата ни ракета победи, макар и трудно Алесия Зайцева (Беларус) с 21:13, 13:21, 21:12 за 55 минути. Преди това до четвъртфиналите достигна и Линда Зечири.

В турнира по джудо Янислав Герчев и Ивелина Илиева отпаднаха още в първия кръг. В кат. до 60 кг Герчен загуби от Людовик Шамартен (Швейцария) след три предупреждения. Ивелина Илиева пък постигна победа с ипон над испанката Екиосайн, а после загуби също с ипон от Мириам Ропер (Германия).