Мексико аут от Копа Америка

09:29
На Копа Америка 2015 в Чили Еквадор победи Мексико с 2:1 и изпрати скоропостижно ацтеките у дома.

Мачът, играл се на ст. "Ел Тениенте" в Ранкагуа, бе от Група А на турнира. В 26-ата минута Еквадор поведе чрез Милер Боланос. В 57-ата минута Енер Валенсия покачи на 2:0, като и този гол бе изработен от Боланос.

Всичко, което успяха да сторят мексиканците, бе реализирането на почетен гол, при това от дузпа. Вкара го Раул Хименес в 64-ата минута. Така Мексико отпадна от по-нататъшно участие в тазгодишното издание на Копа Америка. Ацтеките приключват с 2 т. след две ремита.

С набраните 3 т. Еквадор ще чака резултатите от мачовете в другите групи с идеята да се класира напред като един от двата най-добри трети отбори.

Победата на Еквадор класира и на теория за следващата фаза на турнира Чили и Боливия, които водят в Група А с по 4 т. В мача помежду им, който започва в 2:30 българско време, двата отбора ще определят първия в групата.