Чили и Мексико не излъчиха победител (видео)

09:37
На Копа Америка 2015 в Чили в зрелищен мач отборът на домакините завърши 3:3 с Мексико.

Срещата, играла се на препълнения Национален стадион в Сантяго, бе от Група А на турнира. Мексиканците откриха в 21-ата минута чрез Варгас, но само минута по-късно чилийците изравниха чрез звездата си Артуро Видал.

В 29-ата минута Вуосо отново изведе Мексико напред, а в 43-ата минута Варгас възстанови равенството: 2:2. През второто полувреме двата отбори пак си размениха по един гол. Първия реализира в 54-ата минута от дузпа Видал, а вторият в 66-ата минута заби Вуосо, оформил крайното 3:3.

В другия мач от Група А Боливия победи изненадващо Еквадор с 3:2 (Ралдес 5, Смедберг-Даленсе 18, Морено 43; Валенсия 48, Боланос 81). Това беше първи успех за Боливия на Копа Америка от 1997 г., когато тимът побеждава Мексико.

Начело в групата са Чили и Боливия с по 4 т., следвани от Мексико с 2 т. и Еквадор с 0 т. Еквадорците са аут от следващата фаза, докато класирането на Мексико минава през задължителна победа срещу Еквадор и загуба на Боливия от Чили