Ливърпул не успя да победи Тайланд

18:24
Отборът на Ливърпул завърши наравно 1:1 с националния тим на Тайланд в приятелска среща. Това бе първият мач на мърсисайдци от тяхното лятно турне в Азия.

Мениджърът на Ливърпул Рафаел Бенитес заложи на голяма част от резервите си в стартовия състав за тази среща, като само Джейми Карагър и Дирк Кайт бяха сред основните титуляри на тима.

Резултатът откри Райън Бабел в 6-а минута, когато Карагър подаде отличен 40 метров пас на холандския нападател, той овладя майсторки и остави безпомощен стража на Тайланд. Домакините изравниха в 71-а минута чрез Суксомкит, с което и бе оформен крайният резултат.

В края на мача за Ливърпул влязоха голяма част от основните футболисти и положенията през вратата на Тайланд не закъсняха, но на няколко пъти Андрей Воронин и Фернандо Торес нямаха шанс пред гола.

В предишните си две контролни срещи от подготвителния лагер в Австрия отборът на Ливърпул постигна нулево равенство със Ст Гален и загуби с 0:1 от тима на Рапид Виена.