Болоня се завърна в Серия "А" (видео)

10:37
Болоня спечели място в елитната дивизия на италианския футбол, след като завърши наравно 1:1 в реванша за влизане в Серия "А" срещу Пескара. Първият двубой, в който Пескара беше домакин, завърши 0:0, но голът на чужд терен нямаше значение за гостите.

Според регламента, при две равенства напред продължава отборът с по-горна позиция в крайното класиране от редовния сезон на Серия "Б".

Джанлука Сансон даде аванс на Болоня в 37-та минута, а резервата Кристиян Паскуато изравни само десет след началото на второто полувреме. Това обаче не беше достатъчно за гостите и те загубиха плейофния двубой.

Отборът на Болоня, който през октомври премина под ръководството на адвоката Джоуи Такопина от Ню Йорк и президента на Монреал Импакт - Джоуи Сапуто, е последният тим с квота за Серия "А" за следващия сезон. Другите два са шампионът Карпи и завършилият на второ място тим на Фрозиноне.