Дрогба и Лампард наказаха предсезонно Интер

09:54
Челси записа престижна победа с 2:0 срещу Интер в контролна среща от предсезонната подготовка на двата отбора в САЩ.

Тимът на Карло Анчелоти бе по-добрият на терена и заслужено с голове на Дидие Дрогба в 10-а и Франк Лампард в 49-а минута от дузпа стигна до победата.

През първото полувреме "сините" от Лондон създадоха доста грижи за защитата на "нерадзурите". В 10-а минута Дрогба от границата на наказателното поле с хубав удар изведе Челси напред. Интер трудно организираше атаките си и не се представи на ниво първите 45 минути.

В 49-а Франк Лампард от дузпа удвои аванса на своя тим и въпреки създадените положения и пред двете врати, резултатът остана непроменен до края.

Челси: Чех, Иванович (Мансиен 65), Карвальо (Алекс 49), Коул (Хътчинсън 79), Тери, Есиен (Белети 65), Оби Микел, Калу (Стъридж 46), Малуда (Деко 49), Лампард, Дрогба (Анелка 46)

Интер: Белек, Сантон, Бурдисо, Киву (Мансини 59), Санети, Камбиасо (Кърхин 80), Виейра, Оби (Милито 46), Мота (Ибрахимович 59), Балотели (Куарешма 80)