Лацио пречупи Наполи в луд голов трилър (видео)

00:05
Лацио победи Наполи с 4:2 на стадион "Сан Паоло" в среща от последния 38-ми кръг на Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Джанлука Роки.

Двата тима стартираха сблъсъка, разделени от три точки помежду си. При успех днес, неаполитанците щяха да си осигурят третото място и да се класират за зона Шампионска лига.

Преди почивката домакинските фенове бяха залети със студен душ в 33-та минута, когато Марко Пароло откри след асистенция на Антонио Кандрева.

За да стане ситуацията за Наполи още по-лоша, в даденото от рефера продължение на първата част Кандрева удвои преднината на гостите.

През втората част обаче възпитаниците на Рафа Бенитес осъществиха обрат. В 55-та минута Гонсало Игуаин намали резултата, като головият пас бе на Кайехон.

Девет минути по-късно Игуин отново се разписа. В 62-та минута път Марко Пароло от орлите бе изгонен и така Лацио бе изправен пред сериозната задача да удържи ремито с човек по-малко.

В 70-та минута численият паритет бе възстановен, след като Гулан получи втори жълт картон и също бе изгонен.

Петнадесет минути преди края Игуаин пропусна дузпа и така от герой се превърна в грешник за Наполи.

В 85-та минута интригата бе убита след трети гол за Лацио, който бе дело на Онази.

Крайният резултат бе оформен от Клозе в последните секунди.

Лацио остана трети в крайното класиране, а Наполи завърши на пета позиция.