Георги Пеев с гол в последния си мач за Амкар

18:15
Георги Пеев отбеляза едно от попаденията за Амкар Перм при равенството 3:3 като гост на Спартак Москва в мач от последния 30-и кръг на руската Премиер лига. Бившият футболист на Динамо Киев бе точен в края на първото полувреме, като преди това Александър Прудников бе открил за Амкар в 16-ата минута.

Пеев остана на терена до 59-ата минута, след което бе заменен от сънародника си Захари Сираков, а третият българин в състава на пермския тим Петър Занев изигра всичките 90 минути. Това бе последен мач за Георги Пеев с отбора на Амкар.

В 65-ата Куинси Промес намали преднината на гостите от Перм, а седем минути след това Вячеслав Кротов изравни. В 86-ата минута Бохдан Бутко отново даде преднина на Амкар. Крайното 3:3 бе оформено в добавеното продължение на редовното време с втори гол на Промес.

Амкар се спаси от изпадане в руската втора дивизия и завърши на 11- място в крайното класиране с актив от 32 точки. Спартак е шести с 44.