Брадата разкости ГСУ! Задава ли се нов обрат на ракетите (видео)

09:40
  Хюстън Рокетс победи Голдън Стейт Уориърс със 128:115 в мач №4 от финала на Западната конференция. С този успех хората на Кевин Макхейл намалиха изоставането си в серията на 1:3 победи.

Джеймс Хардън записа най-доброто си постижение в плейофен мач - 45 точки и отчасти се реабилитира пред феновете на "ракетите" за пропуснатото нападение в последните секунди на мач №2, което можеше да донесе победата за тима му.

Хюстън взе по категоричен начин първата част, нанизвайки рекордните 45 точки срещу само 22 за Уориърс.

Втората четвърт бе спечелена от Голдън Стейт - 37:24, но неприятното за тима на Стив Кър бе контузията на Стеф Къри, който падна и си удари главата, което доведе до 12-минутно отсъствие от паркета. Преди да се завърне в игра настоящият MVP на Лигата трябваше да премине т.нар. "concussion protocol".

След почивката Хюстън не изпусна нито за момент преднината си, макар в четвъртата част Уориърс да се доближиха на само 6 точки до Хюстън. "Ракетите" обаче задържаха водачеството си и записаха първи успех в серията.

Джеймс Хардън завърши двубоя с 45 точки, 9 борби и 5 асистенции за малко над 40 минути на паркета. Втори по резултатност за домакините бе Джош Смит, който приключи с актив от 20 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За гостите с най-много точки се отчете Клей Томпсън - 24, добавяйки към тях 3 борби и две асистенции. Звездата на ГСУ Стеф Къри вкара 23 точки, отчете се с една борба и 4 асистенции.

Ако Хюстън съумее да обърне финалите на Западната конференция, ще стане първият тим в историята с такова впечатляващо постижение. Припомняме ви, че в полуфиналите на Запад Рокетс наваксаха изоставане от 1:3 срещу ЛА Клипърс. Мач №5 ще се играе в "Оракъл Арена", като през целия сезон "воините" са допуснали едва три загуби там.