Стоук унижи Ливърпул за изпроводяк на Джерард

19:00
Отборът на Стоук Сити разби Ливърпул с 6:1 в мач от последния кръг на Висшата лига, който бе и последен за Стивън Джерард с червения екип.

Легендата на мърсисайдци записа загуба от Кристъл Палас преди седмица в последния си двубой на "Анфийлд", а днес трябваше да изгълта още по-горчив хап. Головата фиеста на "Британия" започна в 22-та минута с гол на Маме Бирам Диуф, а 4 минути по-късно бившият нападател на Манчестър Юнайтед удвои. Джонатан Уолтърс покачи на 3:0 в 30-та минута, а до почивката резултатът набъбна до 5:0 след попадения на Чарли Адам и Стивън Нзонзи. Джерард все пак успя да вкара гол в последния си мач във Висшата лига, разписвайки се в 70-та минута, а малко преди края Питър Крауч оформи крайното 6:1 за грънчарите.

Хъл Сити се превърна в третия изпадащ от Висшата лига, след като стигна само до равенство 0:0 при домакинството си на Манчестър Юнайтед. В същото време Нюкасъл победи Уест Хем с 2:0 и си осигури оставането в елита на Англия. Челси завърши шампионския си сезон с победа над Съндърланд с 3:1 на "Стамфорд Бридж", а легендата Франк Лампард вкара гол за 2:0 на Манчестър Сити над Саутхемптън в последния си мач във Висшата лига.