Интер остана извън евротурнирите (видео)

23:51
Дженоа доказа, че заслужава да представя страната си в евротурнирите, след като грифоните победиха Интер с 3:2 в домакинството си от 37-ия кръг в Серия "А" и се изкачиха до 5-ото място във временното класиране.

Това поражение пък на практика сложи край на амбициите на нерадзурите да участват в Лига Европа.

Двата тима сътвориха истински футболен спектакъл на "Луиджи Ферарис". Гостите на два пъти повеждаха чрез Мауро Икарди в 18-ата и Родриго Паласио в 30-ата минута. И двата пъти обаче Дженоа успяваше да възстанови равенството чрез Леонардо Паволети в 24-ата и Максим Лестиен в 42-ата минута. Юрай Кучка обаче стана големият герой за домакините като отбеляза победното попадение в 89-ата минута и така донесе успеха на своя тим.