Юве е пълен господар в Италия, надви Лацио за Купата на страната (видео)

00:18
Отборът на  Ювентус спечели Купата на Италия, след като в решителния мач се наложи над  Лацио с 2:1. Това бе втори трофей за Старата госпожа през този сезон след предсрочно защитената шампионска титла в Серия "А".

Двубоят на "Олимпико" се реши след две продължения от по 15 минути, след като двата тима не успяха да се надиграят в редовното време, завършвайки наравно 1:1.

Иначе срещата имаше зрелищно начало. Резултатът бе открит още в 4-ата минута, когато румънският бранител Стефан Раду осигури предимство на римските орли, разписвайки се с глава след центриране на Данило Каталди от пряк свободен удар. Радостта на столичани обаче продължи твърде кратко, след като в 11-ата минута Джорджо Киелини възстанови равенството. До попадението на италианския национал също се стигна след изпълнение на статично положение.

В оставащото време до края на редовното време нов гол не падна и последваха продължения. В 7-ата минута на първото мини полувреме резервата Алесандро Матри се появи триумфално на сцената и донесе победата на бианконерите, които направиха още една голяма крачка към това да завършат сезона със златен требъл. Така грандът от Торино спечели първа Купа на Италия от 20 години насам.

На 6-и юни Юве ще премери сили с Барселона на финала на Шампионската лига.

stefanBG111
21.05.2015 12:58

Много хора подценяваха качествата на Алегри, но човека доказа че е много добър тренъор при който Юве играят страхотен футбол, изглеждат трудни за побеждаване. Състава не трябва да се пипа, само да се надгради на позиции от които има нужда. Може би крило и защитник им трябва, нападател си купиха Дибала.

stefanBG111
21.05.2015 12:50

Честита ви купа Ювентинци. Чакаме ви на финала в Берлин, дано стане страхотен мач желая ви успех и на вас и нека по-добрият победи. На нас няма да ни бъде никак лесно да ви остраним, разполагате със страхотен отбор и крайно време беше да се завърнете там където ви е мястото при големите. Аз слагам шансовете като равни, защото всичко е възможно да стане в един финал.

NoDiggity
21.05.2015 12:07

Честито на Юве! Страхотен сезон правят! Не съм въобще очаквал Алегри да направи такъв фурор в дебютния си сезон, но Ювентус изглеждат страшно по-организирани, мотивирани и сплотени като колектив, отколкото при Конте.

kabela91
21.05.2015 10:28

Честита купа ! Другото е само приказки.

biserms
21.05.2015 08:17

Айде ДУБЪЛ *beer**beer**beer* Много се радвам, наистина правим паметен сезон. Тая купа от толкова време не я бяхме вземали. Евала, Алегри !!!*cup**cup*

JUVE_BEST_CHAMP
21.05.2015 07:09

Честита купа на всички фенове на Юве!!!*smile*
Forza Juve!!!*beer*

fen_diego
21.05.2015 03:18

Доста от времето в мача си личеше, че Маркизио и Мората доста липсваха ... но аз се радвам много, че успяхме да спечелим тази купа. Всяка година, много се ядосвах на треньорите, че я подценяваха и отпадахме, сякаш не ни пукаше ... евала на Алегри *smile* взе се в ръце и направи всичко възможно за да я спечелим и ето, че я спечелихме. Остана ни да мечтаем за Европа *smile* но като цяло, сезона е прекрасен ... Благодаря на този отбор, че съществува *smile* FORZA JUVENTUS

iskren1981
21.05.2015 01:38

Много зрелищен мач в който Лацио бяха малко по добри но класата на Ювентус си каза думата

aa4opz
21.05.2015 00:49

хував мач...най важното е че ювентус взе купата ...и за първи път след 1995 година прави дубъл...тогава треньор е марчело липи ..сега е макс алегри с изграден отбор от антонио конте ....кой отбор е по добър ...от преди 20 години или сегашният ...тогавашният взе и шампионската лига ...дано това да е хубав знак и сега ....

biancorosso
21.05.2015 00:19

Арееее ювентинци след 20 години купата отново е черно бялаааа.Поздравления за орлите достоен съперник бяха а и късмета ни покри на моменти.

biancorosso
21.05.2015 09:28

Благодаря ! Успех в дербито на Рим, заслужавате да играете в ШЛ догодина, имате добър отбор !*beer*

sundza
21.05.2015 08:41

Поздрави и на вас за добрия мач! Честита купа!

20.05.2015 23:25

Маркиза има натрупани жълти картони, а Мората си изкара нелеп червен в 1/2 финала реванш с Фиорентина.

biancorosso
20.05.2015 23:38

Ахам ясно.Май май ше има продължения.Ототдавна ми се гледат дузпи ма не точно в мач на Юве *lol*

20.05.2015 22:34

Равностойно първо полувреме. Дано през второто да видим още голове *smile*

gord_lazial
21.05.2015 11:21

Да си чувал за ирония?

20.05.2015 23:09

Ти като си горд лациал, защо просиш купата ? Ми вземете си я ако имате достойнство, още повече финала се играе на ваш терен !

20.05.2015 22:15

Тоя сопкаст голям боклук.Уж много добра графика и без лаг,пък само лаг няма.Графиката ужасна!

biancorosso
20.05.2015 22:19

Така е и аз свикнах да си гледам мьчовете на HD-то и са ми е търсене а и нема ми не е от най добрите и лаги отгоре на сичко*devil*

20.05.2015 21:36

Напред Лацио и нека по-добрия вдигне купата.

Keyser_Soze
20.05.2015 21:30

Мафията посъбра пари, време е да вземат купата.Лацио имат някакъв шанс, но семействата им най-вероятно са заплашени от черно-бялата мафия най-добре позната с черно тото си тото - дузпентус.След около 20 лета черното тото събра добър коефицент за шампион.Успех