Сити надви Суонзи в голов трилър (видео)

17:37
Манчестър Сити победи Суонзи Сити с 2:4 на стадион "Либърти" в среща от 37-я кръг на английската Висша лига.

Главен съдия на двубоя бе Марк Клатънбърг.

Гостите откриха резултата в 21-та минута с гол на Яя Туре. Давид Силва проби в половината на лебедите и с пас по земя намери Туре на границата на пеналта. Халфът си нагласи топката в позиция за стрелба и с плътен удар преодоля Фабиански.

Преднината на гражданите бе удвоена в 36-та минута. Агуеро проби по левия фланг и с пас в коридор изведе Джеймс Милнър на чиста позиция. Полузащитникът нахлу в пеналта, финтира бранител и стреля покрай Фабиански, пласирайки кълбото в долния ляв ъгъл.

Малко преди да изтече първата част, Сигурдсон намали резултата с кинжален удар, попаднал в долния ляв ъгъл на Джо Харт.

Гомис изравни в 64-та минута, след като получи подаване от Ричардс.

Яя Туре отново върна гостите напред в резултата. Полузащитникът преодоля стража на лебедите, след като направи солов рейд и шутира от границата на пеналта.

В последните секунди Вилфред Бони заби гол във вратата на бившия си отбор и така оформи крайния резултат.

Сити събра 76 точки и остава на втора позиция във временното класиране.