Луд, луд мач на "Каунти граунд" - Суиндън - Шефилд Юнайтед 5:5

23:53
Отборите на Суиндън Таун и Шефилд Юнайтед сътвориха един от най-зрелищните мачове за сезона в английския футбол, завършвайки 5:5 в полуфинален плейоф в Лига1. Благодарение на това зрелищно реми и минималния успех в първия мач Суиндън се класира на финала с общ резултат 7:6.

Мачът започна ударно за Суиндън, които набързо поведоха с 2:0 чрез халфа си Бен Гладуин, който се разписа в 4-ата и 10-ата минути. Осем по-късно Майкъл Смит вкара 14-тото си попадение за сезона, правейки преднината 3:0 за домакините.

В ответната атака обаче Джейми Мърфи върна едно попадение за "остриетата", а пет минути преди полувремето защитникът Крис Башъм вкара за 2:3.

С началото на втората част гостите се втурнаха в атака, но вместо да отбележат така необходимия им трети гол, в 59-ата минута реферът Кийт Хил отсъди дузпа в полза на Суиндън, реализирана от Смит - 4:2.

Хората на Найджъл Клъф обаче не се отчаяха от солидния аванс на домакините и продължиха да търсят своето. В 65-ата минута Стив Дейвис направи резултата 4:3.

Въпреки седемте гола, паднали за малко над час игра, зрителите на "Каунти граунд" не бяха видели най-интересното от този вълнуващ сблъсък. Първо Джонатан Обика вкара за 5:3, като по всичко изглеждаше, че това попадение ще сложи край на интригата в тази полуфинална серия. Не на това мнение обаче бе Мат Дон, който вкара за 5:4 в 88-ата.

В първата минута на продължението 18-годишния Чий Адамс изравни и буквално подлуди пътуващите привърженици на Юнайтед.

Надеждата за обрат обаче угасна в техните очи, въпреки близо 10-минутното продължение, назначено от главния съдия. Така след 2:1 за Суиндън на "Брамъл Лейн" преди четири дни и 5:5 на "Каунти Граунд" хората на Марк Купър ще пътуват за "Уембли", за да се изправят срещу Престън в опит да запълнят последното място в Чемпиъншип за следващия сезон.