Сити написа шестица на КПР, Агуеро заби хеттрик (видео)

17:39
Манчестър Сити разгроми Куинс Парк Рейнджърс с 6:0 на стадион "Етихад" в среща от 36-я кръг на английската Висша лига.

Главен съдия на срещата бе Майк Дийн.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута след забележителен солов рейд на Серхио Агуеро, който премина като на парад през цялата защита на КПР и с левия крак преодоля стража на лондончани.

Преднината на небесносините бе удвоена от Александър Коларов, който се разписа след изпълнение на пряк свободен удар. Сърбинът прехвърли стената и прати топката в долния десен ъгъл на Роб Грийн.

Серхио Агуеро продължи с наказателната си акция и след почивката. При една контра на гражданите, Давид Силва изведе аржентинеца зад гърба на защитата на Рейнджърс. Агуеро стигна до пеналта и с лек удар прокара топката покрай Грийн и я пласира в долния ляв ъгъл на вратаря.
Минутата бе 50-та.

Тринадесет минути по-късно Давид Силва бе фаулиран в пеналта и реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Агуеро, който оформи своя хеттрик.

Джеймс Милнър добави пети гол в 70-та минута, а крайният резултат бе оформен от Давид Силва, който се разписа в 87-та минута.

Сити събра 73 точки и е на втора позиция във временното класиране. КПР пък вече и на теория изпадна в Чемпиъншип.

Състави:

Манчестър Сити: Джо Харт, Пабло Сабалета, Елаким Мангала, Мартин Демикелис, Александър Коларов, Фернандиньо, Фернандо, Франк Лампард, Джеймс Милнър, Давид Силва, Серхио Агуеро

Куинс Парк Рейнджърс: Робърт Грийн, Стивън Коулкър, Ричард Дън, Клинт Хил, Матю Филипс, Лерой Фер, Сук Йонг Йоон, Карл Хенри, Джоуи Бартън, Боби Замора, Чарли Остин