Монако без Бербатов се бетонира в тройката (видео)

19:56
Монако се утвърди на 3-о място в класирането на френската Лига 1, след като спечели домакинството си на Тулуза с 4:1.

Българският нападател Димитър Бербатов не бе в групата на монегаските за мача от 35-ия кръг на местния шампионат заради болки в гърба.

Срещата имаше отлично начало за Монако. Тимът от Княжеството откри резултата още в 9-ата минута чрез Бернардо Силва. В 26-ата минута Мартин Брайтвайте възстанови равенството, но в самия край на първото полувреме Антони Мартиал отново осигури предимство на монегаските с гол от дузпа. Малко след началото на втората част Жоао Моутиньо покачи на 3:1, а крайният резултат оформи Валере Жермен във втората минута на добавеното време.

Двата отбора завършиха мача с по 10 човека, след като Набил Дирар от Монако и Жан-Армел Кана-Бийк от състава на Тулуза получиха червени картони.

След този успех Монако заема 3-о място с 65 точки, на 5 пред ОМ, а Тулуза остава на 16-а позиция с 39 пункта.