Вальо Илиев и Благо Георгиев носят победата на Терек срещу Зенит

08:19
С гол на Валентин Илиев в 89-а минута, Терек Грозни победи Зенит у дома с 3:2 в мач от 14-я кръг на руското първенство.

За успеха на своя тим допринесе и другият българин в Тререк Благой Георгиев, който откри резултата в 20-а минута.

Двата отбора изиграха открит и динамичен мач, с положения и пред двете врати. В 57-а минута отново повод за радост имаха домакините, които удвоиха аванса си след гол на Шамил Лахиялов. Хушчи обаче намали на 1:2 в 72-а минута, а Павел Погребняк 2 минути по-късно възстанови равенството.

Така се стигна до 89-а минута, когато Валентин Илиев вкара за 3:2 и донесе победата на своя тим.

Терек вече е на 8-а позиция с 20 спечелени точки, докато Зенит на Дик Адвокаат е на 6-о място с 22.