Левски взе своето на "Бончук", надигра Марек с 3:1 (видео)

18:48
Отборът на  Левски победи  Марек с 3:1 в мач от 27-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Бончук" в Дупница.

Наставникът на сините Стойчо Стоев даде почивка на почти всички свои титуляри за решаващия мач с Лудогорец за Купата на България в сряда. Играчите на терена обаче не разочароваха своя треньор и заслужено стигнаха до успеха днес.

Лукаш Гикиевич откри резултата в 29-ата минута след центриране на Радослав Цонев, но дупничани изравниха точно преди почивката с попадение на резервата Димитър Димитров. В 63-ата минута Луис Педро отново изведе гостите напред, а в 84-ата Боби Цонев оформи крайното 3:1 след точно изпълнение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лукаш Гикиевич.

След този успех Левски заема 7-о място с 44 точки, докато Марек остава на предпоследна позиция със 17.