Фиорентина сгази Динамо Киев (видео)

23:56
Фиорентина победи Динамо Киев с 2:0 на стадион "Артемио Франки" в четвъртфинален мач реванш от турнира Лига Европа. Италианският тим се класира в следващата фаза с общ резултат 3:1.

Главен съдия на мача бе шведът Йонах Ериксон.

Виолетовите натиснаха още от първия съдийски сигнал и натикаха опонента си в неговата половина. Въпреки че Динамо бе отборът, който се нуждаеше от гол, тимът прие играта в своята половина.

Възпитаниците на Винченцо Монтела пропуснаха няколко чисти голови положения, като дори напречната греда помогна на киевчани през първата част.

Всичко в мача обаче бе решено в 40-та минута, когато реферът Ериксон изгони Ленс от Динамо, показвайки му втори жълт картон.

Броени секунди след този епизод, домакините поведоха след куриозен гол на Марио Гомес. Хоакин центрира отляво, Гомес се опита да спре кълбото, но вместо това то рикошира в него, влизайки в долния десен ъгъл на Шовковский.

През втората част виолетовите изцяло имаха инициативата и логично се стигна и до втори гол във вратата на Динамо.

В последните секунди Хуан Варгас проби по лявото крило и с мощна тупалка от малък ъгъл оформи крайния резултат.