България U17 надигра ОФК Сливен с 5:0 в контрола

17:03
Юношеският национален отбор до 17 г. победи ОФК Сливен с 5:0 в контрола, която се игра в град Правец. След добре развита атака, Матео Стаматов центрира в наказателното поле и защитникът на ЦСКА Павел Головодов с глава откри резултата в полза на България. До края на първото полувреме Георги Русев удвои преднината на националите след индивидуална атака.

На почивката бяха извършени редица смени в състава на България, като в игра се появиха Димитър Шейтанов, Данаил Иванов, Атанас Ташолов, Тодор Таушанов, Георги Чукалов и Светослав Ковачев. След подновяването на играта футболистът на Локомотив Пловдив Георги Чукалов даде комфортен аванс за тима на Александър Димитров, след като реализира два гола. Последното попадение в полза на България бе дело на Светослав Ковачев, който преодоля няколко защитници и оформи крайното 5:0.