Севиля обърна Зенит (видео)

00:18
Шампионът от миналия сезон в Лига Европа Севиля се измъкна в домакинството си на Зенит от 1/4-финала в турнира, след като се добра до успех с 2:1 на "Рамон Санчес Писхуан" и ще има крехка преднина преди реванша след седмица.

Гостите действаха много опасно на контраатака и първи откриха резултата в 29-ата минута с гол на Александър Рязанцев. Карлос Бака обаче изравни в 73-ата минута, а в 88-ата минута Денис Суарес донесе победата на домакините.

Така Севиля измъкна победата и ще има леко предимство преди реванша, но голът на чужд терен определено запазва добри шансове и на Зенит.