Лацио сгази Емполи и измести Рома от второто място (видео)

18:11
Отборът на Лацио продължи със страхотните си изяви в последните месеци и разби Емполи с 4:0 в мач от 31-ия кръг на Серия А, игран на Стадио Олимпико.

"Орлите" започнаха терора над своя гост още в 4-та минута, когато капитанът Стефано Маури откри резултата след асистенция на Каванда. До почивката Мирослав Клозе и Антонио Кандрева покачиха на 3:0, а в 53-та минута Фелипе Андерсон оформи крайното 4:0. Малко след това домакините останаха с човек по-малко, след като Диего Новарети получи втори жълт картон, но въпреки това нямаха проблеми да запазят резултата до края. С този успех възпитаниците на Стефано Пиоли изместиха от второто място градския си съперник Рома, който направи равенство 1:1 при гостуването си на Торино, докато Емполи е на 15-та позиция с 33 точки.