Хасково дръпна аварийната спирачка на Локомотив Пловдив (видео)

19:10
Отборът на Хасково се наложи като домакин над Локомотив Пловдив с 2:0  и по този начин прекъсна негативната си серия от 6 мача без пълен успех в "А" група.

Възпитаниците на Стамен Белчев започнаха мача по отличен начин и поведоха в резултата още във 2-ата минута, когато Тейнур Марем опъна мрежата зад Йордан Господинов, разписвайки се с глава след центриране от статично положение.

В 37-ата минута защитата на черно-белите отново се пропука фатално и Димитър Алексиев покачи на 2:0.

През второто полувреме по-интересните положения бяха пред вратата на Хасково, но Николай Банков успя да запази мрежата си суха.

След този мач Хасково остава на последното 6-о място в класирането в Групата на изпадащите, но вече има 11 точки. Локо Пловдив пък е 4-и с 20 пункта, на 6 от зоната на изпадащите.