Бразилия си отмъсти на Франция след 17 г. (видео)

00:07
Представителният отбор на Бразилия постигна впечатляваща победа като гост на Франция в приятелски мач, игран на "Стад дьо Франс". Двубоят в  Сен Дени, Париж приключи при резултат 3:1, като петкратните световни шампиони стигнаха до престижния успех след пълен обрат.

Рафаел Варан осигури предимство на петлите в 21-ата минута, разписвайки се с глава след изпълнение на корнер, но Оскар Жуниор възстанови равенството малко преди края на първото полувреме.

В 57-ата минута Неймар промени напълно развоя на събитията и изведе Селесао напред в резултата. Победата на южноамериканския състав донесе Луис Густаво, който бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране от корнер в 69-ата минута.

Така възпитаниците на Дунга излязоха като победители от головото шоу покрай френската столица.

Любопитно е, че Франция и Бразилия се изправиха един срещу друг на "Стад дьо Франс" за първи път след паметния финал на Световното първенство през 1998 г., когато петлите спечелиха домашния турнир с класическото 3:0. По ирония на съдбата сегашните селекционери на двата тима, Дидие Дешан и Дунга, тогава бяха капитани на своите отбори.