Челси пречупи Хъл Сити в голов трилър (видео)

20:10
Челси победи Хъл Сити с 3:2 като гост в среща от 30-я кръг на английската Висша лига.

Главен съдия на мача беше Майкъл Оливър.

Сините бързо откриха резултата. Еден Азар разпечата вратата на тигрите с шут от далечна дистанция, който попадна в горния десен ъгъл на МакГрегър.

Не бяха изминали и десет минути от началото на мача, когато Фабрегас с дълъг пас намери Диего Коща в наказателното поле. Нападателят финтира противник и с параболичен удар удвои преднината на тима си.

Домакините не се предадоха след лошия старти и съумяха да стигнат до изравняване още преди почивката. В 26-та минута Робъртсън проби по левия фланг, преодоля Иванович, след което центрира и намери Ел Мохамади в малкия пеналт и халфът реализира.

Само две минути по-късно Тибо Куртоа сбърка фатално и подари топката на Абел Ернандес, който се озова сам на празна врата и не сбърка, изравнявайки резултата.

През втората част обаче лондончани се добраха до трите точки. Лоик Реми донесе победата за Челси в 77-та минута.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо събраха 67 точки и водят с 6 пункта пред втория Манчестър Сити.