Славия разгроми Хасково с 5:1 (видео)

17:38
Отборът на Славия разби Хасково с 5:1 като гост в отложен мач от 21-ия кръг на "А" група.

Това бе и последната среща от първия дял на шампионата за този сезон, като след него стана ясна и окончателната програма за първия кръг от плейофната фаза.

Централният нападател на белите Радослав Василев откри резултата в 35-та минута след центриране от корнер и изстрел с глава, но малко след почивката Димитър Алексиев изравни след грешка на защитата на гостите. В 54-та минута отново Василев изведе Славия напред, а до края се разписаха още Петър Атанасов, Манзоро и Мбарга, за да оформят крайното 5:1.

По този начин белите приключват редовния сезон на първенството на 9-то място с 23 точки, което означава, че в първия кръг от плейофите те ще приемат Локомотив Пловдив на стадиона в "Овча Купел". Хасково остава на дъното с едва 7 точки от 22 мача.