Естудиантес спечели Копа Либертадорес (видео)

11:27
Отборът на Естудиантес спечели за четвърти път в историята си еквивалентът на Шампионската лига в Южна Америка Копа Либертадорес. Аржентинците победиха с 2:1 бразилският Крузейро в юбилейното 50-о издание на турнира. Това е първа титла за тях от 39 години.

Първият двубой между двата тима зазърши с нулево равенство, както и първата част на реванша. В 51-а минута бразилският тим откри резултата. Удар на Енрике рикошира във футболист на аржентинците и заблуди вратаря на Естудиантес, след което влетя в мрежата.

Радостта на домакините в този мач не трая дълго. В 57-а триходова комбинация, проектирана от Хуан Себастиан Верон, завърши с центриране към Гастон Фернандес, който с глава възстанови равенството. Пълният обрат дойде в 72-а минута, когато грешка в защитата на домакините позволи на Босели да засече центрирането от корнер на Верон и да подпечата четвъртата Копа Либертадорес в историята на Естудиантес.