Зенит удари Торино и гледа към четвъртфинал (видео)

20:51
Зенит победи Торино с 2:0 на стадион "Петровский" в първи осминафинален мач от турнира Лига Европа.

Главен съдия на двубоя бе португалецът Жорже Де Соуса.

В началните минути и двата тима играеха предпазливо, търсейки слабости в противника.

Важен момент в двубоя настъпи малко преди да изтече първият половин час на срещата. Полузащитникът на Торо Марко Бенаси си изкара два жълти картона и бе изгонен от рефера Де Соуса. И двете официални предупреждения за полузащитника бяха дадени за груби нарушения.

След този епизод Зенит пое инициативата и в 38-та минута руснаците откриха резултата. Смолников шутира по диагонала, насочвайки топката в долния десен ъгъл. Падели изби, но при добавката Аксел Витцел бе безпощаден.

Втората част стартира с нов гол за Зенит. Хълк и Дани направиха красиво двойно подаване, като нападателят се озова на стрелкова позиция в пеналта на Торо. Последва премерен удар, който уцели лявата странична греда на Падели. Кълбото попадна в краката на Доменико Кришчито и той се разписа.

До края Зенит не съумя да оползотвори и по-добре численото си превъзходство, но взе чудесна преднина преди реванша.