Байерн дръпна с 11 точки на върха в Бундеслигата (видео)

18:40
Отборът на Байерн Мюнхен увеличи аванса си на върха в класирането на немската Бундеслига на 11 точки, след като постигна изразителна победа с 3:1 като гост на Хановер 96, а най-близкият му преследвач Волфсбург отстъпи на Аугсбург с 0:1.

Баварците се оказаха догонващи в резултата, след като в 25-ата минута Хироши Киотаке осигури предимство на червените. Секунди по-късно обаче Шаби Алонсо възстанови равенството, разписвайки се за 1:1.

Победата на мюнхенци осигури Томас Мюлер, който се разписа на два пъти в 61-ата и 73-ата минути.

Така Байерн вече води с 61 точки в битката за Сребърната салатиера. Хановер 96 пък заема 11-о място с 27 пункта.

В друг интересен мач от кръга Хамбургер ШФ и Борусия Дортмунд завършиха наравно 0:0.