Левски стигна до полуфинал след протоколно реми в Хасково

15:55
Хасково и Левски завършиха наравно 1:1 в 1/4-финален мач-реванш от турнира за Купата на България.

Темпото на двубоя бе ниско, като и двата тима пестяха сили за предстоящите си мачове от А група през уикенда.

Все пак, Левски стигна до гол в края на първата част. Веселин Минев центрира отляво към границата на малкия пеналт. Либан Абди отклони топката с глава към Лукаш Гикевич, който шутира, но стражът на Хасково спаси. При добавката новият нападател на сините прати топката в мрежата.

При повторенията се видя, че в момента на паса на Абди, Гикевич е бил в положение на засада.

През втората част отново Гикевич се разписа, но този път попадението бе отменено заради засада. Гаджев центрира от фаул, а полският нападател засече топката с крака и я прокара между краката на Банков. Но в момента на паса на Гаджев, Гикевич бе зад гърба на последния в защитата на домакините.

Девет минути преди края Хасково стигна до равенството след топовен изстрел на Станислав Маламов от далечна дистанция.

В 84-та минута тимът на домакините претендираха за дузпа, след пробив на Маламов в пеналта. Вместо 11-метров наказателен удар, съдията показа жълт картон на голмайстора на Хасково.

С общ резултат 4:1 от двата мача Левски се класира на полуфинал за Купата на България.