Нов води атаката на Левски в Хасково

10:34
Левски ще излезе със сериозно променен състав в реванша с Хасково днес.

В първия двубой сините убиха интригата, след като спечелиха с 3:0. Затова треньорът Стойчо Стоев е решил да запази голяма част от основните футболисти за сблъсъка с Лудогорец в неделя, който е с ключово значение в битката за топ 6. Очаква се почивка да получат румънецът Нину, Веселин Минев и Валери Домовчийски. Тримата ще останат на пейката в началните минути. При това положение Стоев смята да заложи на върха на атаката на последното ново попълнение Лукаш Гикиевич. Досега полякът не е попадал сред стартовите единайсет. Той се появи като резерва и в двата предишни мача с Хасково, като записа 47 минути и един гол. В атака 27-годиш-ният футболист най-вероятно ще си партнира с Либан Абди, Радослав Цонев и Божидар Краев. Възможно е последният също да получи почивка и да остане на пейката. В случай че това стане, то като дясно крило може да се появи Борислав Цонев, който доскоро лекуваше контузия.

Освен в предни позиции Стоев смята да направи сериозни промени и в дефанзивен план. Пред Пламен Илиев най-вероятно ще действат Борислав Стойчев и Аймен Белаид. Това ще бъде и първа поява за тунизиеца през пролетния полусезон. На левия фланг на отбраната ще започне младокът Мики Орачев, а отдясно ще е новото попълнение Александър Александров.

В сметките на треньора за гостуването в Хасково попаднаха и младоците Галин Ташев и Владислав Мисяк.