Суарес и Ракитич развинтиха Гранада (видео)

19:06
Гранада загуби от Барселона с 1:3 на стадион "Лос Карменес" в среща от 25-я кръг на Примера дивисион.

Главен съдия бе Сантияго Латре.

Каталунците поведоха в 26-та минута. Луис Суарес бе изведен зад гърба на противниковата защита и опита да матира Ойер, шутирайки покрай него. Преди топката да премине голлинията, защитник на домакините изби, но Иван Ракитич бе безпощаден при добавката.

Отново Суарес и Ракитич бяха замесени и във втория гол, който Барса реализира. Три минути след старта на втората част, двамата осъществиха красиво двойно подаване, което остави уругваеца на позиция сам срещу вратаря. Луис Суарес стреля покрай стража на Гранада и пласира топката в долния ляв ъгъл.

Пет минути по-късно обаче домакините намалиха. Те получиха право да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Рико.

Лионел Меси получи подарък от Суарес в 70-та минута и оформи крайния резултат. Иван Ракитич хвърли пас като по конец за Луис Суарес, който се измъкна сам срещу вратаря и с елегантен финт го преодоля. Уругваецът можеше да шутира към празната врата, но избере да подаде на Лео Меси и аржентинецът реализира.

Барселона намали преднината на Реал Мадрид на само точка. Утре Кралския клуб посреща Виляреал.