Левски разпука Хасково с 8:0 (видео)

18:45
Левски разгроми като домакин Хасково в среща от 20-ия кръг в "А" група. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" приключи при резултат 8:0 за състава на Стойчо Стоев.

Валери Домовчийски се отчете с два гола днес. Домо откри резултата след само 120 секунди игра, след като оползотвори асистенция на Аниете. В 10-ата минута Либан Абди финтира изигралите безобразен мач защитници на гостите и намери добре Антонио Аниете, който без проблеми прати топката във вратата на Акалски.

Две минути по-късно Мартин Райнов бе близо до това да върне своя отбор в мача, но негов удар попадна в гредата. В 17-ата минута Домовчийски направи резултата класически, като отново с асистенция се отчете Либан Абди. В 23-ата минута Мигел Бедоя също се подигра със защитата на Хасково и след това реализира за 4:0. До края на първата част играчите на Хасково на няколко пъти бяха близо до намаляване на резултата, но бившият играч на ЦСКА Григор Долапчиев нямаше късмет при завършващия удар.

Минута след началото на второто полувреме Божидар Краев също записа името си сред голмайсторите, като това бе негов първи гол в "А" група. Младокът се разписа след подаване на Валери Домовчийски - 5:0.

Новото попълнение на сините Емил Нину също откри головата си сметка за Левски. Той направи резултата 6:0 в 64-ата минута. В самия край на мача паднаха още две бързи попадения във вратата на гостите. Първо Антонио Аниете направи резултата 7:0 в 90-ата минута, а в добавеното време Лукаш Гикевич оформи крайното 8:0 с дебютния си гол за тима.

Така Левски почти сигурно си гарантира място в първата шестица, докато Хасково върви уверено към "Б" група.

Стартови състави:

Левски:
Илиев, Прохазка, Нину, Стойчев, Минев, Велев, Краев, Бедоя, Аниета, Абди, Домовчийски

Хасково: Акалски, Марем, Скерлев, Еуженио, Райнов, Андонов, Лозев, Чанев, Маламов, Долапчиев

28.02.2015 16:37

Председателят на Етичната комисия към БФС ген. Васил Василев изрази съмнение относно честната игра от страна на Хасково по време на вчерашния мач с Левски на "Герена

Chelsea86
28.02.2015 09:32

Важното е да се трупа самочувствие. А, че Хасково не са мерило - така е спор няма. Но се вижда желание за доказване от всички в отбора въпреки забавянето на заплатите. Не спираха да търсят голове момчетата до края на мача, а офанзивната игра ми харесва. Единствено сме доста слаби в защита, но това може да се нагласи според противника. Все повече започвам да се убеждавам, че С.Стоев е правилният човек, просто му трябва време и търпение от фенове и ръководство за да направи добър отбор.

Честита победа и Само Левски!!! *beer*

FcB189928
27.02.2015 21:48

Подгряхме с едните рязани...ред е на другите..и не ми излизайте с номерата Левски и Домус са се разбрали да им лягаме..щото ние нямаме право на загуба там,че при 3 победи на Ботев ни гърмят от ТОП 6...САМО ЛЕВСКИ !

Jason_Scotland
27.02.2015 21:39

Според вестник "Каунь днес"*joking**joking**joking*, тоз мач бил част от дарителската кампания на Герено и лична вноска на Кокалот*wink**joking**joking*

Унак сериозно, погледнах головете ... ами Хасково наистина са много зле в защита. Не вярвам в уговорки (в тоз случай) а просто ... много са зле тез и тва си е.
Да видим дали няма да възкръснат (аут ъф дъ блу) срещу Ботев и Морето де*beer**beer**beer*

ynwaLFC
27.02.2015 21:08

Като видях 4-тият гол и вече ми замириса много явно на уреден мач.. само вижте 4-тият гол на какво прилича.. то затова направиха и тая телевизия - за да няма достъп до повечето българи и да не станат свидетели как Домуса ще си купува мачове и ще го боли .......... !! Тото затъмнение от всякъде!!!

miro211
27.02.2015 19:57

Браво за победата...но на 07.03 Лудогорец като ви подреже крилцата няма да се изхвъряте толкова.

jasso
27.02.2015 19:10

почна се

IvanIR
27.02.2015 19:37

Аба.....малко на умрело куче нож вадиме ама.....*wink*...добре е....

sakata_97
27.02.2015 19:01

Ибасии резултата *joking* Левскарите са ги убили*beer*

simeon_nd
27.02.2015 18:54

За жалост това е нивото на Бг футбола. Днес бият 8:0 и левскарчетата си лягат засмени. Следващите кръгове ги опухват с голова разлика 0:8 и почват уволнения и отново оплювания и пререкания, кой е видиш ли виновен. Няма да има скоро оправия.

rad011
27.02.2015 18:50

Въпреки,че тия са последни не очаквах да ги бием с толкова.Честита победа левскари!*beer*

xpacm
27.02.2015 18:49

въйййй 8:0 с 2 отменени гола...не че Хасково е голямо мерило, ама за купата ги бихме 3:0 първият мач в първенството 1:4 сега този резултат, явно има прогрес което е радващо *wink*

27.02.2015 18:33

Битката за това 6-то място ще е оспорвана особенно ако сините загубят от Лудогорец в следващия кръг.
Ботев и Морето имат не малки шансове ако си вземат мачовете срещу ЦСКА и Локото респективно.
Може и да опре до голова разлика, така че Хаскьой не случайно днес отнесоха плувката по учебник*wink*

27.02.2015 18:39

Е тя стана сложна тогава*scared* Не ми се рови да видя преките двубои, въпреки че вече са играни и нещата трябва да са ясни тогава. Мисля, че с малко изключения, като цяло тази структура на шампа се оказва достатъчно интересна*thumb_up*

lazera0
27.02.2015 18:35

В А група не се гледа голова разлика, а преките двубои, ако са си разменили по победа, то тогава се гледат голове на чужд терен, поне преди така беше

27.02.2015 16:52

Снимката е като постер на комедиен филм. Иначе всички знаят и очакват победа за явния фаворит на гостите от Хасково *smile*

Sottirow
27.02.2015 16:41

Очаквам убедителна победа за нас или казано класическото 3-0. ЛЕВСКИ ШАМПИОННН *cool**cool*