Арсенал влезе в челната тройка (видео)

19:00
Отборът на  Арсенал временно излезе на 3-о място в класирането на английската Висша лига, след като се наложи като гост над  Кристъл Палас с 2:1.

Артилеристите започнаха двубоя отлично. Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато Санти Касорла реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Папе Суаре срещу Даниел Уелбек.

В добавеното време към първото полувреме Уелбек получи извеждащо подаване в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но стражът на Кристъл Палас Жулиан Сперони блокира удара му. Френският нападател Оливие Жиру обаче дебнеше на втора позиция и с точна добавка удвои предимството на топчиите.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Все пак орлите стигнаха до почетно попадение, дело на резервата Глен Мъри, който се разписа секунди последния съдийски сигнал.

Така възпитаниците на Арсен Венгер спечелиха много важни три точки, с които Арсенал увеличи актива си на 48. Кристъл Палас пък остана на 13-а позиция с 27.

Състави:

Кристъл Палас:
Сперони, Уорд, Дан, Дилейни, Суаре, Заха, Мъч, Пънчиън, Ледли, Гейл, Кембъл

Арсенал: Оспина, Чембърс, Мертезакер, Косчиелни, Монреал, Коклен, Касорла, Санчес, Йозил, Уелбек, Жиру

Кристъл Палас - Арсенал 1:2
0:1 - Касорла, 08'
0:2 - Жиру, 45'
1:2 - Мъри, 94'

SantiCazorla19
21.02.2015 23:10

Искам само за мача с КПР Жиру да почине. Миналата година, когато игра всеки мач понякога не беше в най-добрата си форма и тъкмо да е отпочинал за гостуването на Олда. Пък и си имаме Уелбек за негова резерва за върха на атаката, така че едва ли ще имаме проблеми.

Jason_Scotland
22.02.2015 08:04

Съгласен съм и с трите ти поста ама да видим Венго дали мисли така*wink*

stimulant
21.02.2015 22:43

къде сте критици на Венгер сега ? най-големия треньор във футбола в момента ! тактически гений, духовит човек, забавен приятел и истински професионалист ! безспорно най-голямата звезда на арсенал в момента *thumb_up*

21.02.2015 23:05

По принцип не съм от критиците на Венгер, но чак пък толкова да го възхваляваш след една победа над Кристъл Палас. На края на мача не ми хареса как се затворихме. Ясно ми е, че през второто имаше мисъл за мача с Монако, но пускането на допълнителни защитници само създава паника в наказателното ни поле. Да се затворим няма лошо, но да пуска само защитници в игра е глупаво. Само си пречат отзад. По-добре да извади офанзивен халф и да пусне втори дефанзивен, отколкото да извади крило за централен защитник.

arsenal4yy
21.02.2015 20:41

Супер безсмислено е това да се вкарват допълнителни защитници обърква още повече играта.Да вярно е Палас играха много добре атакуваха,държаха топката но нямаха сигурни положения,Венгер закъсня много със смените чак в 76 минута..трябваше още по-рано да вкара футболисти да освежат играта един Уолкът би помогнал с бързината си.Най-важното е наистина,че взехме 3 точки сега предстои мач срещу Монако и после срещу Евертън*beer*

21.02.2015 19:32

Басси мача дека стана. Победихме само, защото имаме повече класа в състава спрямо орлите.
Мчаът беше много труден и трите точки са добър резултат ... виж играта ни не беше впечатляваща.
Отново със защитна тактика и отново на косъм*erm*
Палас показаха желание, преса и игра, които направиха мача, като истинско дерби и тоз гол накрая си го заслужиха заради усилията, които полагаха цял мач.
Аз очаквах да окапят физически последните 20 мин. и да ги заковем с трети гол ама накрая щяхме ние да гризнем сапа.
Както и да е, три важни точки и трето место, което мое си останем на него дори и след утрешните мачове ... при определен развой разбира се*erm*
Чакаме Монако и наш си Бербо*beer**beer**beer*

Arsenal966
21.02.2015 19:08

Изключително важни 3 точки,Ман Ю направиха грешна стъпка ! *beer*

wengerout
21.02.2015 18:57

Както казах в началото,най-важните са трите точки и днес ги взехме,което е супер.Имах чувството,че Юнайтед няма да победят и така и стана.
Много се дразня обаче на играта ни в такива мачове.Вкарваме още защитници и го караме на късмет каквото стане отзад.И това не е в един мач,а е доста често срещано явление.Буквално отпред след една определена минута не направихме нищо смислено.Дори не се опитвахме да играем напред,което е смешно и жалко.И видяхме,че въпреки всичко,Палас можеше да изравни в самия край,но уцелиха гредата,което изобщо не е добра игра в защита,а късмет.
Както и да е като един български футболист ще кажа-пак казвам важни са трите точки.Честито

21.02.2015 23:09

Не знам какво сме пазили, но според мен за мача с Монако две промени стигат. Гибс за Монреал и Бейерин за Чеймбърс. Всички други се представиха на ниво днес и мисля, че трябва да играят срещу Монако. Очаквам повече ротации за мача с КПР на 4 март. И в сряда няма да е зле например Уолкът да започне, но не очаквам да има много промени. Джак може би ще влезе от пейката. Същото важи и за Тио. Пък и всички знаем, че Венгер не е много по ротациите дори някой да е в слаба форма. Все пак си е важен мач и не очаквам да има промени, когато играта върви.

Arsenal966
21.02.2015 19:31

Само не можах да разбера...ние изобщо пазехме ли футболисти за мача с Монако ? Уолкът,Гибс и Росицки запазихме ! Уилшър дори не игра ! Като цяло по-скоро според мен можеше да стане 3:0 за нас,а не 2:1,но в крайна сметка е налице резултата.Пак добре,че победихме.Сега Пуул само не трябва да дадат 3те точки на Светците и сме си на 3то място и всичко си зависи от нас !

wengerout
21.02.2015 19:24

Със сигурност и мача с Монако има значение за това как изглеждаме днес,но лошото е,че такива втори полувремена не гледаме само днес.Както и да е,най-важно е,че си взехме точките.Аз до края на сезона не очаквам да започнем да играем някакъв супер футбол,но важното е да сме ефективни.

Iron4
21.02.2015 19:13

Със сигурност не е само в този мач пускането на защитници в опит да се пази резултата.Набързо се сещам за мачовете с Ливърпул,1вия мач със Сити у дома(пък и 2рия) и срещу Уест Хям в които Венгер направи напълно дефанзивни смени и накрая в 2 от тези мачове загубихме 4 точки(по мое мнение).Иначе за мача през 2рото полувреме не играхме нищо.Дано да е било умишлено с цел пазене на сили за мача в сряда.Отново пускаме елементарен гол от нищото и добре че късмета беше с нас,щото го изпускахме и този мач в 95 минута след цели 2(ДВЕ) дефанзивни смени и накрая на мача сме с цели 6 защитника..*erm*

sakata_97

На косъм да си изпуснем мача накрая*scared* доста се стреснах на тази греда в 95 минута,ама важното беше да вземем 3-те точки и така и направихме*beer*

Arsenal966
21.02.2015 17:54

Не гледах първото полувреме,как играем ? Гледам,че водим с 2:0,а преди 2рия ни гол са отменили наш гол,тоест е можело да бъде даже 3:0 *wonder*

Arsenal966
21.02.2015 18:21

Значи става въпрос за ситуация в която шанса да бъде вкарал гол е голям,както и да е...съдията е отсъдил вече,а и водим с 2:0.

overdrive
21.02.2015 17:58

Ами според мен е глупаво да го наричаме отменен гол след като сигнала беше много преди Йозил да стреля и Сперони и човека до Йозил се спряха, а той вкара с лек удар топката във вратата с десен крак.

LiamBrady
21.02.2015 17:40

bayo45
21.02.2015 17:24

Къде гледате мача бееееее.Защо е тази идиоттштина с англииските мачове?Мръсници.Какво излиза?Да господине ще ви продадем този хубав мерцедес при условие обаче ако купите тази таратаика която е до него и платите и за нея.Егати схемата.Къде е избора на клиента.Тотално изнудване с мутренска схема. Иииии ще видите че коментарът ми ще бъде истрит както всички други които пишат критично по този въпрос.*stop*

vkadlec
21.02.2015 17:49

Вярвам, че визира диемаджиите.

wengerout
21.02.2015 17:35

Не съм сигурен,че разбрах какво казва,но от това,което разбрах,мисля че се ядосваш за забраната за мачове от 5 часа българско време.Просто това идва от Англия с цел да се поущрят феновете да ходят по стадионите.Не е само за България и не са виновни диемите.

Long Live Arsenal!!!

Палас са постабилзираха напоследък ама и ние много дължим на ... на нас си*evil*
Трябваше да сме по-напред в класирането след тези трансфери а не редовните заподозрени за топ 4*erm*
Напред момчета*thumb_up*

wengerout
21.02.2015 16:38

Тука ни трябват задължителни три точки.Днес Юнайтед също ще гостуват на Суонзи и има някаква вероятност лебедите да ги препънат.Не казвам,че ще стане,но уелският отбор не е за подценяване.Другият ни конкурент пък,утре ще посрещне Ливърпул,които също не са за отписване,така че все някой там ще загуби точки.
Хубаво е ние да си свършим работата,за да може да очакваме нещо повече.Без значение дали ще е хубава или грозна игра,точките ни трябват.