Дунав отстъпи на ФК Бургас в контрола

15:16
Футболистите на Дунав 2010 Русе отстъпиха на втородивизионния ФК Бургас с 0:1 в приятелски мач, игран в Каспичан.

Първото полувреме бе равностойно без много положения пред двете врати. В неговия край Георги Чакъров получи втори жълт и червен картон за нарушение в средата на терена. Малко след това на неговото място в игра се появи Йордан Димитров. Междувременно драконите бяха близо до гол, но след центриране от ъглов удар топката срещна ръката на бургаски бранител и не влезе в мрежата. Главният рефер обаче не отсъди дузпа и първата част приключи при 0:0.

Втората част продължи при сходен сценарий. В 71-а минута обаче бургаският тим отбеляза. Красимир Илиев бе намерен непокрит вляво и с точен шут откри резултата. До края русенският състав опита да изравни, но липсата на късмет, добрите изяви на противниковия страж, а в един случай и гредата им попречиха.