Дортмунд подчини Щутгарт в голов трилър (видео)

00:04
Борусия Дортмунд победи Щутгарт с 3:2 на "Мерцедес-Бенц арена" в среща от 22-я кръг на Бундеслигата.

Главен съдия бе Денис Айтекин.

Това бе трети пореден шампионатен успех за жълто-черните.

Швабите пък регистрираха трето поредно поражение.

Дортмунд поведе в 25-та минута, след като Шинджи Кагава получи топката в пеналта на домакините и с едно докосване намери Обамеянг на чиста позиция. Нападателят стреля без подготовка и препарира Улрих.

Седем минути по-късно Щутгарт получи правото да изпълни дузпа, която бе превърната в гол от Клайн.

Възпитаниците на Юрген Клоп скоро върнаха преднината си. В 39-та минута Илкай Гюндоган преодоля Улрих с шут по земя, пласиран в долния ляв ъгъл.

Интригата в двубоя бе убита от суперзвездата на гостите Марко Ройс. Халфът се възползва от грешка на Баумгартъл в 89-та минута. Младият защитник не успя да върне добре към вратаря и Ройс открадна топката. Халфът финтира стража и заби трети гол за гостите.

В последните секунди на срещата Нидермайер оформи крайния резултат след гол с глава.

Състави:

Щутгарт: Улрих, Баумгартъл, Нидермайер, Сакаи, Швааб (Костич - 78'), Клайн, Груесо (Лайтнер - 56'), Съри Дие, Хлушек (Ибишевич - 73'), Вернер, Харник

Дортмунд: Вайденфелер, Суботич, Сократис, Шмелцер, Пишчек, Шахин, Гюндоган, Кампъл (Мхитарян - 46'), Кагава (Блашчиковски - 69'), Ройс (Гинтер - 90'), Обамеянг