Базел и Порто оставиха развръзката за реванша (видео)

23:40
Отборите на  Базел и  Порто не успяха да се победят в първи осминафинален мач от Шампионската лига, след като завършиха наравно 1:1. Така развръзката в този сблъсък остана за реванша на португалска земя.

Двубоят на "Санкт Якоб Парк" имаше отлично начало за швейцарския първенец. Тимът на Иван Иванов, който остана извън групата за този мач заради контузия, излезе напред в резултата още в 11-ата минута. Фабиан Фрай пусна чудесен пас към Дерлис Гонзалес. Парагваецът от своя страна овладя топката също толкова впечатляващо, напредна, нахлу в наказателното поле и с удар по земя вдигна на крака зрителите по трибуните.

Първото полувреме на срещата приключи при този резултат. След подновяването на играта драконите вдигнаха оборотите в търсене на изравнително попадение. Усилията им дадоха резултат чак в 79-ата минута, когато Данило реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Валтер Самуел. С това бе фиксиран и крайният резултат.

Ответният двубой между Базел и Порто е насрочен за 10-и март.