Възходът на Ливърпул продължава, червените надвиха Палас (видео)

21:25
Кристъл Палас загуби от Ливърпул с 1:2 на "Селхърст парк" в среща от петия кръг на ФА къп.

Главен съдия на мача бе Робърт Мадли.

Орлите наказаха сериозна грешка в отбраната на Ливърпул в 15-та минута и излязоха напред в резултата. Мартин Шкъртел не успя да изчисти с глава една балонна топка, пратена в пеналта на червените. Дуайт Гейл се възползва от ситуацията и излезе сам срещу Миноле. Последва удар, вратарят спаси, но топката попадна в краката на Фрейзър Кембъл, който със силен шут прати топката в мрежата.

След почивката обаче мърсисайдци стигнаха до забележителен обрат. Само четири минути след началото на втората част Джордън Хендерсън изведе Даниел Стъридж зад гърба на противниковата защита, а нападателят с воле прати топката под тялото на Сперони.

Девет минути по-късно Ливърпул нанесе втори удар. Резервата Марио Балотели стреля силно от фаул, като топката бе пласирана в тялото на Сперони. Вратарят спаси в първия момент, но при добавката Адам Лалана бе безпощаден, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Така Ливърпул триумфира и се класира на четвъртфиналите в турнира ФА къп.

NoDiggity
15.02.2015 10:44

Хаахаха след гола на Стъридж много ме кефи как се кефят с Морено :Д :Д :Д големи шматки.

23_Carra_Gold
14.02.2015 21:40

Заслужена победа, дори без 100% ова дузпа за нас...Балотели се включи чудесно и определено имаше класни отигравания и принос за победата. Головото докосване на Стъридж също бе ключово за 1-1 и съм радостен, че най-сетне бихме Кристъл Палас *cool*
Надявам се за напред да види ми друг път този дует Бало-Стъридж, защото видно и двамата играят по-добре с партньор в атаката. Наздраве с чаша вино на ливърпулските фенове.

SuperSizee
15.02.2015 09:48

Факт, а другото е че и двамата се разбират като характер, което ме кара да мисля за добро сходство. Факт е, че преди около 6 седмици казах, че Брендън не се справи напълно с трансферния прозорец го потвърдиха думите от факта, че не може защитник за 20 млн да е посредствен и да го ползваш като резерва.

biser_gerrard
14.02.2015 21:37

Честихо скаузърииииии*beer* Показахме характер днес. Бало ми харесва напоследък дано Брендо да го стегне най накрая*cup*

LiverpoolNiki
14.02.2015 21:30

В интерес на истината доста приличен мач направихме. Днес няма какво да се оплаквам от Алън, не направи както обикновено по няколко десетки грешки. *lol* Бяхме малко колебливи в защита, но като цяло всичко 6. *lol*

На мен ми харесаха последните 15 мин. Много добро запизихме резултата, нещо което преди го правехме с адски мъки.

Notlike
14.02.2015 21:34

Алън освен 1-2 извеждащи паса, които сгреши, се справи на доста стабилно ниво. Според мен Джан днес не се справи на високо ниво в защита, Сако бе нестабилен на моменти, но Шкъртел направи много солиден двубой. Хареса ми и фактът, че футболистите не се панираха от това, че им поведоха, а си играеха играта, настъпаха Палас и ги биха.

luiz_lfc
14.02.2015 21:27

Много зрял Балотели видях днес 2-3 пъти го провокираха но всичко което той правеше беше да се усмихва така трябва! Като цяло целия отбор игра много зряло вкарахме си 2 гола и се прибрахме да пестим сили защото с тая програма на колкото по ниски обороти взимаш победите толкова по-добре!

Danskrastev
14.02.2015 21:17

Дами и господа той се усмихва не може да бъде това е сензация *lol* не знам кой ми е по-забавен Балотели или Боби Борисов *lol*

14.02.2015 21:05

Да изкарва Лалана или Коу и да вкара Джонсън или Ловрен.

skivur
14.02.2015 20:55

Тоя съдия ли е?Ако е има ли очила?

Danskrastev
14.02.2015 20:53

Въпреки че много хора не харесват БР се справя доста добре особено с Балотели видя че нещата не се получава остави го на скамейката след което почна да го вкарва като резерва, и ето че постепенно си връща самочувствието и може като нищо да си възроди кариерата.

14.02.2015 20:39

С двама в атака си е друго сега Стъридж ще има малко повече свобода.

Dankata97
14.02.2015 20:31

Гейл играе така всякаш иска да го забележат в Барцата, но едва ли все пак мисля, че второто трябва да им вкараме макар, че тея играят с 10 защитника

luiz_lfc
14.02.2015 20:30

Забравих да добавя и колко големи смешници за Кристъл палас нашите първите 20 минути не спряха да се хлъзгат защото тея до последно полива стадиона...

luiz_lfc
14.02.2015 20:29

До коментар [@comment 1761191] от [@user Livepool_fan]:

Неймар бъдещия номер едно? Стига глупости има някакви качества но в никакъв случей номер 1.

vankoemi
14.02.2015 20:50

Ами, като няма да е Неймар, кажи някой с по-добри качества, бе Г-н Спец !

lazera0
14.02.2015 20:38

Пусни си малко мачове на Барселона да гледаш и тогава коментирай

bengami
14.02.2015 20:27

Не стига, че тия дървари се събрали 11 в малкото наказателно, ами и се свири очеизвадни положения в тяхна полза. Къде ги намират тия съдии?

luiz_lfc
14.02.2015 20:23

Не знам защо слагат някакви анонимни съдии които нямат топките да свирят очевадна дузпа за мачове от от ПШ или ФА.

one1win
14.02.2015 20:19

Тоя Гейл бил по-голям симулант и от Неймар.

Notlike
14.02.2015 20:18

До коментар [@comment 1761184] от [@user LiverpoolNiki]:

Голямо мекере е тоя Гейл. Струва ми се, че и вятър да духне по-силно, ще се метне за фаул.

14.02.2015 20:05

Пак разни съдии от селските лиги ни режат главата... при гола на Палас не свири нарушение, дава жълт картон на Хендерсън за очевидна симулация на Гейл при ситуация на 2 метра от него, после не свири дузпа за очевидно "влачене" на крака. Някак си при 3 спорни ситуации да свириш и трите в една посока е меко казано мизерно бутане.