Борусия (Д) обърна Майнц 05 за втора поредна победа (видео)

23:37
Отборът на Борусия Дортмунд записа втора поредна победа в Бундеслигата, след като се наложи като домакин над Майнц 05 с 4:2 в мач от 21-ия кръг на шампионата.

Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" започна лошо за жълто-черните, които се оказаха догонващи в резултата още в 1-ата минута след гол на Елкин Сото. След почивката обаче ситуацията на терена се промени коренно. Възпитаниците на Юрген Клоп съумяха да обърнат резултата още в началото на второто полувреме. Първо Невен Суботич възстанови равенството в 50-ата минута, а 4 по-късно Марко Ройс покачи на 2:1.

В 56-ата минута Юнус Мали от състава на гостите върна статуквото, разписвайки се за 2:2. Пиер-Емерик Обамеянг обаче отново осигури предимство на Борусия (Д). Това се случи в 71-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Нури Шахин, който бе точен в 78-ата минута.

С успеха си Борусия (Д) се изравни по точки (22) с Майнц 05 на 13-о място в класирането. Карнавалният отбор обаче е с по-добри голови показатели.