Локо Пловдив играе финал в "Поморие Къп" с Созопол

18:49
Локомотив Пловдив победи Тунджа Ямбол с 3:0 във втория си мач от турнира "Поморие Къп". По този начин черно-белите завършиха на първо място в своята група и ще играят на финал. Спорът за трофея ще е в събота от 15,00 часа срещу отбора на Созопол, който днес победи Берое с 3:0.

Смърфовете логично бяха далеч по-активни от своя съперник и създадоха доста положения за гол.

Резултатът бе открит от Йоан Ласиман в 16-ата минута. Нападателят първо засече топката в гредата, но при добавката направи атрактивна задна ножица за 1:0.

В 71-ата минута резултатът бе удвоен също след красиво изпълнение. Бранимир Костадинов засече от воле от границата на наказателното поле и с диагонален шут насочи топката в мрежата.

Две минути по-късно Александър Якимов се озова в добра позиция и от непосредствена близост фиксира крайното 3:0.

Локо игра в състав: Теодор Скорчев, Богомил Дяков, Александър Горанов, Игнат Дишлиев, Здравко Илиев, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Бирсент Карагарен, Благой Наков, Йоан Ласиман, Дани Кики-кап. (Александър Витанов, Христо Стамов, Венелин Филипов, Шабан Османов, Георги Вълчев, Айкут Янъков Александър Якимов, Бранимир Костадинов).