Манчестър Сити се развихри срещу Стоук Сити, Агуеро вкара два (видео)

23:39
Стоук Сити загуби от Манчестър Сити с 1:4 на стадион "Британия" в среща от 25-я кръг на Висшата лига.

Главен съдия на двубоя бе Лий Мейсън.

Небесносините поведоха след забележително солово изпълнение на Серхио Агуеро в 33-та минута. След статично положение пред вратата на гостите, топката бе изритана напред от Джеймс Милнър. Агуеро овладя на центъра, преодоля защитник на Стоук. След това Кун бе спънат, но се изправи и продължи пробива си в половината на грънчарите. Последва диагонален шут, който попадна в долния десен ъгъл на Бегович.

Радостта на манчестърци трая само пет минути. Марко Арнаутович центрира отдясно на втора греда и Питър Крауч засече топката с глава, пращайки я в мрежата на Харт.

През втората част обаче гостите не оставиха шансове на Стоук. Десет минути след началото на втората част Самир Насри с прецизно центриране намери Джеймс Милнър на чиста позиция в наказателното поле и бившият играч на Нюкасъл и Астън Вила отново изведе гражданите напред в резултата.

Двадесет минути преди края Агуеро се разписа от дузпа и така заби втория си гол в мача.

Крайният резултат бе оформен от Самир Насри в 76-та минута след пробив през центъра на защитата и топовен изстрел, който препарира Бегович.

След тази си победа Манчестър Сити запази второто си място и не позволи разликата от 7 точки с лидера Челси да бъде увеличена.