Барса се развихри и унижи Атлетик Билбао на "Сан Мамес" (видео)

23:49
Атлетик Билбао загуби от Барселона с 2:5 на стадион "Сан Мамес Бария" в среща от 22-я кръг на Примера дивисион.

Главен съдия на двубоя бе Антонио Матеу.

Гостите откриха резултата в 15-та минута, когато Лионел Меси изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в човек от стената и заблуди Ирайсоз.

Адуриц пропусна страхотно положение за гол пет минути по-късно. Негов изстрел с глава от близка дистанция бе избит по блестящ начин от Браво.

В 26-та минута Барса отново реализира. Меси намери Луис Суарес на чиста позиция и уругваецът заби третия си гол за сезона с шут по земя, пласиран в долния десен ъгъл на вратата.

Истински дъжд от попадение се изсипа през втората част.

Баските върнаха един гол в 60-та минута, когато се разписа Микел Рико. Барса веднага отвърна. Центриране на Суарес, Меси засече топката, тя рикошира в Де Маркос и се оплете в мрежата на Атлетик. Това се случи две минути, след като домакините намалиха.

Каталунците не спряха дотук. В 64-та минута Суарес комбинира с Меси, който получи на дъгата. Последва пас по земя към Неймар, който стреля към вратата и прати кълбото в долния ляв ъгъл на Ирайсоз.

След грешка на Матийо и на Браво, Адуриц намали преднината на гостите с диагонален удар в 67-та минута.

Петнадесет минути преди края Ечейта направи нещо ужасно. Бранителят заби бутони в коляното на Луис Суарес и получи директен червен картон.

Четири минути преди края резервата Педро Родригес оформи крайния резултат.

Барселона отново се доближи на точка зад Реал Мадрид.