333-минутна суша мъчи Монако и Бербатов

20:41
0:1 срещу 10 от “Гинган” спря серия от 841 мин без допуснат гол от "монегаските" във Франция

Два мача по 90 минути, един от 120 и още 33 минути от последния двубой с отбелязан гол - толкова време дели “ Монако” и Димитър Бербатов от радост след попадение. Вчера “монегаските” паднаха безлично 0:1 от “Гинган” и заформиха на 333 официалните минути, в които не са се разписвали, пише "24 часа".

На 4 февруари “Монако” игра 120 мин в полуфинала за купата на лигата срещу “Бастия”, преди да падне с дузпи. На 1 февруари изигра хубав мач, но невъзможността да вкара лиши тима на Леонардо Жардим и от шанса да бие лидера “Лион” - мачът завърши 0:0. Последният гол, отбелязан от “Монако”, е именно на Димитър Бербатов - на 24 януари българинът донесе важния успех 1:0 в гостуването на “Лил”.

Точно след като се доближиха максимално до челните места, “монегаските” обаче допуснаха сериозна издънка. Паднаха от “Гинган”, въпреки че близо 70 мин играха с човек повече.

Бербатов игра цял мач. Доста пъти му се налагаше да се връща към центъра, за да подхваща сам атаки. А в предни позиции не му бе подсигурено нито едно изгодно положение.

Развоят можеше и да е различен. В 18-ата мин удар на Караско срещна гредата на вратата на “Гинган”. В 22-ата мин Мустафа Диало от получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Тулалан. И макар всички играчи на двата тима без вратаря на “Монако” често да бяха в половината на “Гинган”, домакините изненадващо вкараха гол в 51-ата мин. Бовю центрира успоредно на голлинията и Левек засече в мрежата.

Този гол означаваше и нещо повече. Той спря впечатляващата серия на стрежа на “монегаските” Даниел Субашич от 841 мин без допуснат гол във френската Лига 1. За последно той бе преодолян на 29 ноември при 0:2 от “Рен”, оформено от Тойвонен в 19-ата мин. 8 мача Субашич не допусна гол. В 51-ата мин на 9-ия попадението на “Гинган” нанесе и първо поражение на “Монако” от въпросния 29 ноември. А преди по-малко от месец “Монако” се справи 2:0 срещу 10 от “Гинган” за купата на лигата. Тогава Бербатов пак вкара. “Монако” е пети в Лига 1, на точка зат “Сент Етиен” и зона Европа.

В сряда Бербо и компания срещат “Рен” за купата на Франция.