Дортмунд и Байерн записаха победи (видео)

18:30
Борусия Дортмунд победи като гост Фрайбург с класическото 3:0 в мач от 20-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Марко Ройс в 9-ата минута и Пиер-Емерик Обамеянг в 56-ата и 72-ата минута вкараха головете за жълто-черните.

За вицешампиона на Германия това е пета победа от началото на сезона. С успеха съставът на Юрген Клуп се измъкна от последното място в класирането.

Шампионът и лидер в класирането Байерн Мюнхен пък победи като гост Щутгарт с 2:0 в друг мач от кръга. Ариен Робен в 41-ата минута и Давид Алаба в 51-ата минута вкараха головете за Байерн.