Петев започна с равенство начело на България

20:58
Националният отбор на  България завърши наравно 0:0 с  Румъния в приятелски мач, игран в турския курортен град Анталия. Контролата бе неофициален дебют за Ивайло Петев.

Представителният ни отбор започна в състав с Божидар Митрев на вратата, пред него действаха карето бранители Венцислав Василев, Александър Александров, Борислав Стойчев и Петър Занев, като полузащитници оперираха капитанът Светослав Дяков, Владимир Гаджев, Станислав Манолев, Кристиян Малинов, Михаил Александров, а Исмаил Иса водеше атаката.

През първото полувреме трикольорите бяха близо до гола чрез Мишо Александров и Манолев, но стражът на румънците Лунг се справи отлично и при двете ситуации.

В самото начало на втората част Помба от състава на гостите пропиля наглед добра възможност да изведе своя тим напред в резултата. Последваха нови силни минути за възпитаниците на Ивайло Петев, които обаче отново не успяха да материализират добрите си изяви.

Най-чистото положение в мача бе в 72-ата минута, когато Радослав Василев излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай гредата. Така двата тима завършиха при нулево равенство.