Ман Юнайтед не се затрудни срещу Лестър (видео)

18:59
Манчестър Юнайтед записа резонна победа с 3:1 като домакин над  Лестър Сити .

Холандският нападател Робин ван Перси откри резултата в 27-ата минута, а малко по-късно партньорът му в атака Радамел Фалкао удвои преднината на червените дяволи.

В самия край на първото полувреме Уес Морган от състава на гостите си отбеляза автогол и така авансът на домакините стана класически.

През втората част възпитаните на Луис ван Гаал заиграха в по-спокойно темпо и не успяха да отбележат повече голове. Крайният резултат бе оформен в 80-ата минута, когато Марчин Васильевски реализира почетно попадение за Лестър.

След тази среща Манчестър Юнайтед изпревари Саутхямптън на 3-а позиция в класирането с 43 точки, а Лестър остана закотвено на дъното със 17.

01.02.2015 17:21

Доволен съм от резултата, макар че можеше и да е по-внушителен. Играта също не беше лоша... като за последните 2 сезона *smile* Но най-голямо впечатление ми направи Янузай *smile* Почти всеки пробив вещаеше опасност и не се колебае да стреля, когато има възможност. Много е добро тва хлапе, за пореден път доказа, че има огромен талант... дано да е титуляр и срещу Кеймбридж във вторник.

PRI_A_TEL
31.01.2015 23:23

Схемата на игра бе 4-1-1-1-1-2, Четирима в защита, дефанзивен халф, халф в лицето на Рууни (много скапан мач, не му е там мястото), ляво крило, атакуващ халф в лицето на Ди Мария(много слаб мач), двама нападатели, левия се връщаше да поема топката по назад (главно Фалкао), тогава Ди Мария се преместваше по надясно, а по дясното крило спринтираше Валенсия за да получи пас от върната топка към Рууни или Ди Мария. Лявото крило се използваше повече за да изтегли защитата в тази посока и да освободи леко нападателите от опеката на защитата. Според мен от тактическа гледна точка Юнайтед бе построен според играчите с които разполага, абсолютно според противника и собственните си възможности. От друга страна обаче, мога да кажа, че подобни постройки може и да объркват противника, но още повече объркват собственния ти отбор и се видя, че целия мач беше едно лутане. Да точките са си точки, но Юнайтед сме свикнали да ги гледаме по друг начин, дано стигнем един момент до нещо красиво.

Amateur2014
31.01.2015 19:03

Много странен мач. И нещо не можех да схвана каква беше тази схема. Според мен пак си беше 3-5-2, но както и да е. Макар че Ван Гаал каза, че ще е 4-4-2. Джоунс, Рохо и Шоу бяха защитници, Валенсия и Янузай по крилата, Блинд дефанзивен, Рууни централен, Ди Мария атакуващ халф и Перси и Фалкао напред. Това според мен беше и нямаше пак никакво 4-4-2.

Но играта ни, като цяло, не ми хареса. Хубаво, три гола, но (особено) второто полувреме играхме както в 90% от мачовете досега - вяло! Почти и никакви по-опасни положения не направихме, освен за головете. Някакви пасове в средата на терена и нищо. Мата на скамейката? Ерера и той? Фелайни също? Лично според мен, Рууни, Перси и Фалкао наведнъж на терена нищо не се получава, но както и да е. Така или иначе, Фалкао отново не ми хареса как се представя. Много плах пред гола. Имам чувството, че го е страх да ритне към вратата. На 2-3 пъти оставаше в близост до вратата, тръгне противников играчч към него и той веднага се обръща с гръб към вратата и търси да подаде. Но поне победихме и то изразително.

Amateur2014
01.02.2015 10:31

Не знам, може и прав да се за стартовата схема. Предполагам съм се заблудил от това, че ги мачкахме по терена и Шоу и Валенсия (уж защитници) редовно бяха в половината на Лестър. Иначе Ди Мария ако е втори нападател (по твоята логика), Фалкао какъв игра!? Но да - по едно време минахме на 3-5-2 на 100% и това се случи именно след смяната на Перси с МакНеър. И точно тогава Ди Мария стана вторият нападател. Абе, някаква мешана скара. Но и тогава Лестър започнаха да атакуват зверската, та дори и гол вкараха и няколко опасни положения създадоха. Добре че Де Хеа успя да хване топката в края на наказателното поле, че това щеше да е още един гол и от там вече не се знаеше дали няма да има повторение от първият мач. Просто за пореден път се показза разликата в играта ни с 4-4-2 и 3-5-2.

petko9305
31.01.2015 21:33

Схемата не беше 3-5-2 но през второ полувреме, когато влезе Патрик Макнеър на мястото на Перси забелязах, че схемата стана на 3-5-2 и точно тогава мача взе да става още по-скучен. Иначе в стартовата схема беше 4-1-3-2 като Руни играеше предимно в центъра, а Ди Мария по-скоро по дясното крило макар, че доста често играеше и като нападател от втора позиция. Сякаш с Руни си разменяха местата.

Salient
31.01.2015 18:56

Солиден мач изиграхме и заслужена победа. Не ми хареса особено второто, но при решен мач не мога да се оплача.

petko9305
31.01.2015 18:40

Юнайтед вместо да ги довършат те спаха почти цялото второ полувреме и получиха странен гол.

Rezors
31.01.2015 18:11

Един мач да не гледам и точно тогава нашите ще се разиграят...*nerd**joking**joking*

RadoslavR
31.01.2015 18:01

Добре добре върви за сега мача ако може и още голове да пооправят головата разлика че може да е от значение за битката за място в ШЛ на края на сезона

Salient
31.01.2015 17:54

Уинър сложили снимка от преди 3 сезона.. *lol* Иначе като изключим корнера за 3-тия гол, въобще не ми се нрави играта на Рууни. Играе разконцентрирано, бърка не малко пасове и замалко да запише асистенция за Лестър.

angel.borislavov
31.01.2015 17:51

С каква схема играе МЮ ? *smile*

MUpo92
31.01.2015 18:00

Не играем лошо но не използваме много крилата и мисля ,че играем със схема 4-1-2-1-2 Winner са дали 4-4-2

Ще ни обръщат ли пак 5-3 хаха *lol*
Дано второто видим Мата и Ерера в игра, че напоследък не получават много шансове..
п.с. някой видя ли повторение на първия гол, дали имаше засада на Перси ?

Salient
31.01.2015 17:55

Абе май имаше да ти кажа, но и аз не видях повторение.

nkrumov
31.01.2015 17:09

А за Ливърпул статия? Или ние да си намерим от другите сайтове?

nkrumov
31.01.2015 17:17

Ще се спукам от смях *cigarette*

Tup_Vupros
31.01.2015 17:16

...и ето така започват споровете,, после тоя отбор имал такива фенове, тоя такива... от едно такова малко пламъче започва всичко... ако не знаете де *lol*

hoffi
31.01.2015 17:15

Статии преди мач се пишат за големите отбори.. Малките отборчета, довечера, в обща тема *lol*