Арсенал потрепери, но остана в битката за ФА Къп (видео)

20:01
Отборът на Арсенал се класира за 5-ия кръг на ФА Къп, след като постигна трудна победа с 3:2 при гостуването си на Брайтън & Хоув Албиън

Артилеристите започнаха отлично на стадиона на тима от Чемпиъншип и още във втората минута Тио Уолкът откри резултата след подаване на Калъм Чембърс и точен изстрел по диагонала. Лондончани продължиха със силната игра и в 24-та минута Месут Йозил удвои преднината им след добра асистенция на Томаш Росицки.

След почивката обаче ситуацията на терена се промени, като домакините излязоха пределно мобилизирани да обърнат развоя на срещата. Това даде резултат бързо и в 50-та минута Крис О'Грейди върна един гол с точен изстрел по земя. Груба грешка в защита за възпитаниците на Крис Хютън обаче позволи на Росицки да направи 3:1 с много добър изстрел от воле.

Домакините отново намериха сили да отговорят и в 76-та минута Сам Балдок преодоля Войчех Шчесни с 2:3, а малко след това реферът подмина основателни претенции за дузпа на играчите на Брайтън, след като Чембърс игра с ръка в наказателното поле. В крайна сметка артилеристите опазиха преднината си и се класираха напред за ФА Къп.

MiTaKa_D
26.01.2015 18:34

От всички топ отбори, само Арсенал се оказаха пичове, само те си взеха мача (даже и от първия път).*joking*

dzhalev_71
25.01.2015 23:48

Някой май го е яд, че мултимилионната селекция начело с беззъбия Тигър не успя да вкара на Кеймбридж.

dzhalev_71
26.01.2015 00:50

[@link http://i1.mirror.co.uk/incoming/article4112932.ece/alternates/s2197/Benik-Afobe-celebrates-scoring-the-third-goal-for-MK-Dons.jpg] Помним го този момент. Все пак тогава това момче все още беше собственост на Арсенал.

Kireto1232
25.01.2015 23:54

То им е за сефте това ,поне тоя път не им вкараха 4 гола като в един друг турнир .. Иначе много лаят по форумите феновете им !

night_wolf1984
25.01.2015 22:28

Арсенал бяха отбор преди 10 години..сега са нищо същото важи и за Ман Юн....откакто дъвката се махна няма дузпи..Шампион е Челси..това е ясно*smile*

aa2
25.01.2015 22:41

Кой ти говори за ВЛ в момента?Тъп ли си или се опитваш да бъдеш тъп?Това е ФА, къде са Челси в ФА?Шампион, ама ще почакат минимум до другата година!

AleksHD
25.01.2015 20:45

Кво става в тая ФА Къп честно.Още малко и Арсенал щяха да отидят.Тия отбори от долни дивизий много опасни се оказаха.

red_army_10
25.01.2015 20:28

Нямаше дузпа наистина, твърде близо бяха Чеймбърс и играчът на Брайтън, а и ръката му не беше много разперена или нещо такова. Както и да е, малко трудно класиране имайки предвид второто полувреме, но с оглед вчерашните изненади, съм напълно доволен. Чакаме жребия сега.

Arsenal966
25.01.2015 20:09

"...а малко след това реферът подмина основателни претенции за дузпа на играчите на Брайтън, след като Чембърс игра с ръка в наказателното поле ."

И коментатора го каза....Чембърс нямаше как да реагира толкова бързо в тази ситуация и да си прибере ръката.Беше от прекалено близко,Чембърс не си беше разперил ръцете,а в същото време....съдията не даде дузпа за нас,при абсолютно същата ситуация малко по-рано в мача....просто защото не би трябвало да се даде дузпа за това *nerd* !

rokera_henry
25.01.2015 21:20

По тая логика и за нас имаше дузпа през първото полувреме след пас на Уолкот, след което топката се удари в ръката на защитник и също претендирахме.. Както и още една спестена за нарушение срещу Жиру в наказателното.. Абе пълни глупости.. *smile*

Salient
25.01.2015 20:43

Може, във ФА Къп няма никакви ограничения в жребия.

marian.iordanov.108
25.01.2015 20:36

Не съм много наясно с жребия,но има ли шанс да се паднете с нас в случай,че бием Кембридж? *smile*

SantiCazorla19

И аз съм на това мнение. Тази ситуация изобщо не подлежи на съмнения. Още в хода на атаката бях сигурен, че няма дузпа. На повторението се убедих още повече. Чакам с нетърпение утре вечер жребия. *smile*